"Nogomet se ne vraća kući": Hrvatska pobjeđuje Englesku s 2:1

Christian Hartmann/Reuters
Engleski navijači su uoči utakmice pjevali pjesmu "it 's coming home, football coming home", ali se njihove nade nisu ostvarile. U polufinalu Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji na moskovskom stadionu Lužnjiki Hrvatska je pobijedila Englesku rezultatom 2: 1 i plasirala se u finale.

Englezi su poveli već u 5. minuti golom Tripijera iz slobodnog udarca, poslije faula nad Alijem na rubu kaznenog prostora.Englezi su uvjereno kontrolirali tijek utakmice i činilo se da je drugi gol za Englesko samo pitanje vremena.

Međutim, kao i utakmici protiv Rusije, Hrvati su proveli drugo poluvrijeme mnogo jače.Izjednačili su u 68. minutu, kada je mrežu engleskog vratara zatresao Perišić.

Nakon neriješenog rezultata 1: 1 u prvih 90 minuta igrani su produžeci što je već postala tradicija za "kockaste" na ovom prvenstvu.U produžecima su vatreni nastavili dominirati, a Englezi za razliku od Rusa nisu uspjeli to spriječiti.U drugom produžetku, u 109. minuti Mandžukić je iskoristio Perišićev pas i postigao drugi gol.

Utakmica je završena rezultatom 2:1 za Hrvatsku, koja u nedjelju 15. srpnja igra protiv Francuske u finalu. To je najbolji rezultat u povijesti hrvatskog nogometa.