Kadirov se "ogradio": Nemam ništa s porazom Egipćana na Svjetskom nogometnom prvenstvu

Kadirov i Salah

Screenshot

Vođa Čečenije Ramzan Kadirov u šaljivom se tonu "ogradio" od "insinuacija" da je nešto uradio reprezentaciji Egipta i tako utjecao na njezin poraz u u Sankt-Peterburgu, u utakmici s Rusijom na Svjetskom prvenstvu u nogometu.

"Ja nemam nikakve veze s tim, to je zasluga ruskih nogometaša i njihovog profesionalizma. I naravno, naše vjere u njihovu pobjedu", napisao je Kadirov na društvenoj mreži Telegram, odgovarajući na šaljive komentare da je nešto učinio egipatskoj reprezentaciji koja tijekom Svjetskog nogometnog prvenstva boravi u Čečeniji.

Kadirov je, inače, prije utakmice egipatske reprezentativce pozvao da po povratku iz sjeverne ruske prijestolnice u svoju bazu u Groznom probaju čečenski specijalitet žižik-galnaš.

Utakmica u Sankt-Peterburgu je završena rezultatom 3:1. Nakon prvog poluvremena koje su neki komentatori nazvali uspavankom, igra se već na samom početku drugog poluvremena zahuktala, kada je Rusija povela zahvaljujući autogolu Ahmeda Fathija. Vrlo brzo su protivničku mrežu zatresli nepogrešivi pogoci ruskih reprezentativaca Denisa Černiševa i Artjoma Dzjube. Utješni gol za Egipćane postigao je Mohamed Salah iz penala.

Satiričar Semjon Slepakov je uoči početka Svjetskog nogometnog prvenstva u jednoj svojoj pjesmi "postavio" Ramzana Kadirova za izbornika ruske reprezentacije, ali je ona pod njegovim vodstvom izgubila od Ujedinjenih Arapskih Emirata s rezultatom 0:2. U Čečeniji su satiričara pozvali da se ispriča, a Kadirov, kojeg je pjesma nasmijala, je primijetio da Slepakov ima smisla za humor i da je to zato što je s Kavkaza. Pored toga je satiričara pozvao u Grozni i predložio mu da zajedno napišu novu pjesmu. Slepakov se zahvalio na pozivu i ruskoj reprezentaciji poželio uspjeh na Svjetskom prvenstvu u nogometu.