Ruski mediji o fantastičnoj pobjedi Hrvatske

Reuters
U posljednjem kolu skupine D Europskog prvenstva hrvatska reprezentacija pobijedila je Španjolsku rezultatom 2:1 i osigurala si prvo mjesto u skupini. Pobjednici prošlog Europskog prvenstva tako su se našli na drugom mjestu u skupini. Što ruski mediji pišu o senzacionalnoj pobjedi Hrvatske?

I Hrvati i Španjolci već su prije ove utakmice imali osigurano mjesto u osmini finala, tako da je utakmica zapravo bila borba za prvo mjesto u skupini D. Španjolska, aktualni europski prvak, došla je u rano vodstvo pogotkom Alvara Morate. Neko vrijeme Hrvatima nije bilo lako nositi se sa Španjolcima no na koncu su se, čini se, prilagodili njihovom stilu igre te je na kraju prvog poluvremena Nikola Kalinić poslao loptu u mrežu i izjednačio, piše Kommersant

Drugo poluvrijeme bilo je poprilično napeto i kulminiralo je 20 minuta prije kraja utakmice kada je sudac Španjolcima dosudio penal jer je navodno Vrsaljko oborio Davida Silvu. Ipak, penal Sergija Ramosa herojski je obranio Danijel Subašić, piše list.

Malo prije početka sudačke nadoknade Hrvati su izveli brzu kontru iz koje je Ivan Perišić matirao španjolskog vratara. Tako je Španjolska neočekivano izgubila prvo mjesto u skupini  te će u osmini finala igrati protiv Talijana.

Moskovski komsomolec pobjedu Hrvatske nad Španjolskom naziva senzacijom. Prema pisanju lista, Hrvatska se pokazala kao pravo iznenađenje - nije se nalazila na popisu favorita za pobjedu no u prve je dvije utakmice pokazala vrlo dobar nogomet. Iskusna momčad obećavala je Španjolskoj prave neugodnosti.

U utakmici s brzim Česima hrvatska momčad bila je nemirna zbog sličnih problema s kakvim su se susreli Rusi u utakmici s Englezima. Stil igre Španjolaca Hrvatima je puno bolje odgovarao, piše MK.

Vedran Ćorluka: Nastavljamo u istom ritmu