Džudaš iz Tambova osvojio zlato na Europskom prvenstvu za veterane u Poreču

Sergej Meščerjakov, džudaš iz Tambova, osvojio je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u džudu za veterane koje se održalo u Poreču od 23. do 26. lipnja.

Sergej Meščerjakov, džudaš iz Tambova, osvojio je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u džudu za veterane koje se održalo u Poreču od 23. do 26. lipnja, prenosi Russkaja planeta.

Meščerjakov se natjecao u kategoriji do 73 kilograma i zlatnu je medalju osvojio nakon četiri borbe, pobjedivši sportaše iz Irske, Francuske, Rusije i Slovenije. Prošle je godine na ovom prvenstvu osvojio brončanu medalju.

Ovo Meščerjakovu nije jedino "zlato". Drugo je sportaš osvojio u ekipnoj konkurenciji, nastupajući za reprezentaciju "Rusija-2". Meščerjakov je u drugom krugu pobijedio džudaša iz Azerbajdžana.