Danil Lisenko u Londonu osvojio srebro u skoku u vis

Ruski atletičar Danil Lisenko je osvojio srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u atletici u Londonu.

Lisenko je preskočio visinu od 2,32 metra. Bolji od njega bio je samo Kataranin Mutaz Essa Barshim, koji je postao svjetski prvak preskočivši 2,35 metara, prenosi Regnum.

Osobni rekord Lisenka iznosi 2,34 metra. Tri je puta pokušao preskočiti visinu od 2,35 metara kako bi sustigao Barshima, no nije mu se uspio približiti.

U finalu je sudjelovao još jedan predstavnik Rusije - Ilja Ivanjuk, koji je zauzeo šesto mjesto s rezultatom 2,25 metara.

Svjetsko prvenstvo u atletici održano je od 4. do 13. kolovoza u Londonu. U njemu je sudjelovalo 19 ruskih sportaša, koji su nastupali pod neutralnom zastavom zbog skandala s dopingom.