Marija Lasickene uzela "zlato" u ženskom skoku u vis na atletskom SP u Londonu

Do zlata je stigla s preskočenih 2,03 metra.

Ruska visašica Marija Lasickene je na Svjetskom prvenstvu u atletici u Londonu postala dvostruka svjetska prvakinja. Natjecanje u skoku u vis je završilo jučer, 12. kolovoza, prenosi Regnum.

Lasickene je iz prvog pokušaja preskočila visinu od 2,03 metra i osvojila zlatnu medalju. Drugo je mjesto zauzela Ukrajinka Julija Levčenko (2,01), a treće Poljakinja Kamila Lićwinko (1,99).

Treba reći da su se zbog diskiminatornih mjera Međunarodnog udruženja atletskih federacija (IAAF) svi ruski sportaši prisiljeni natjecati pod neutralnom zastavom.

Mariji Lasickene su već čestitali bivša ruska skakačica s motkom Jelena Isinbajeva i zamjenik premijera Vitalij Mutko. Isinbajeva je pobjedu Lasickene nazvala "samouvjerenom i hladnokrvnom".

"Pobijedila je jako samouvjereno i hladnokrvno! Bravo! Pametnica", napisala je na svom Instagramu.

Mutko je pobjedu Lasickene nazvao "legitimnom".

Treba reći da je Lasickene pobijedila već na 16 turnira u sezoni.