Ruska olimpijska reprezentacija u sat i pol u Riu osvojila četiri zlatne medalje

Po ukupnom broju osvojenih medalja (53) Rusija se tako popela za jedno mjesto i došla na četvrto mjesto, potisnuvši Njemačku na peto mjesto.

Ruska olimpijska reprezentacija u Rio de Janeiru osvojila je četiri zlata u roku od sat i po i tako se popela na četvrto mjesto po broju osvojenih medalja, potisnuviši Njemačku na peto mjesto.

Ženska rukometna reprezentacija Rusije osvojila olimpijsko zlato

U ovom trenutku ruski sportaši osvojili su ukupno 53 medalje, 17 zlatnih, isto toliko srebrnih medalja i 19 brončanih.

Rukometašice su na OIu Riu pobijedile Francuskinje sa rezultatom 22:19 i tako Rusiji prvi put u povijesti donijele olimpijsko zlato u rukometu.

Gimnastičarke Margarita Mamun i Jana Kudrjavcova na najprestižnijem sportskom natjecanju na svijetu osvojile su za Rusiju zlatnu i srebrnu medalju.

Abdulrašid Sadujev izvojevao je pobjedu i zlatnu medalju u završnoj borbi u hrvanju slobodnim stilom u kategoriji do 86 kilograma porazivši Turčina Selima Jasara sa rezultatom 5:0.

Rus Aleksandar Lesun sa osvojenih 1479 bodova okitio se zlatom u modernom petoboju. On je tokom Igara postavio novi olimpijski rekord u mačevanju, prenosi RT na ruskom.