Na Europskom prvenstvu u nogometu Rusija izgubila od Slovačke

Na Europskom prvenstvu u nogometu u Francuskoj, u prvoj utakmici drugog kola u okviru grupe B odigranoj na stadionu "Pierre-Mauroy" u Lilleu, reprezentacija Rusije izgubila je od Slovačke s rezultatom 1: 2.

Slovačka je povela u 32. minuti golom Vladimira Weissa, dok je drugi pogodak pred sam kraj prvog poluvremena postigao Marek Hamšík. Ruski reprezentativac Denis Glušakov zatresao je protivničku mrežu u osamdesetoj minuti utakmice i smanjio prednost slovačke momčadi (2:1).

Rusi su u posljednjih deset minuta u potpunosti diktirali tempo. Imali su nekoliko dobrih situacija pred golom Matúša Kozáčika, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja, piše portal RTS.

Tako sada Rusija ima jedan bod, a Slovačka tri, koliko i Wales koji sutra igra s Engleskom. U posljednjem, trećem kolu u skupini B ruska reprezentacija sastat će se s Walesom, a Slovačku očekuje duel s engleskim timom.

U sljedeći krug natjecanja Europskog prvenstva u nogometu ući će dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine, kao četiri najbolja tima među onim ekipama koje su zauzele treće mjesto, piše agencija RIA Novosti.