Rusiji zlato u disciplini sablja

Rusija je u finalu savladala Ukrajinu rezultatom 45:30.

Ženska reprezentacija Rusije u mačevanju osvojila je zlatnu medalju u disciplini sablja na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Rusija, koja je nastupila u sastavu Sofija Velikaja, Julija Gavrilova i Jana Jegorjan, savladala je u finalu Ukrajinu rezultatom 45:30, prenosi Vzgljad.

Za Ukrajinu su u finalu nastupile Olga Harlan, Olena Kravatska i Alina Komaščuk.

Brončanu medalju osvojila je selekcija Sjedinjenih Američkih Država, koja je u meču za treće mjesto savladala Italiju rezultatom 45:30.

Ranije su ruske mačevalke u polufinalu ekipnog natjecanja pobijedile selekciju SAD-a i ušle u finale rezultatom 45:42. Poslije odlučujućeg napada Ruskinje Jane Jegorjan ekipa SAD-a nekoliko se puta žalila sucu, osporavajući njegovu odluku.