Japanski nogometaši poslije poraza sredili svlačionicu i ostavili poruku na ruskom "Spasibo"

Navijači ponovo pokupili smeće s tribina iako je reprezentacija njihove zemlje ispala s turnira.

AP

Na Svjetskom prvenstvu u nogometu u Rostovu na Donu u ponedjeljak su se sastale reprezentacije Belgije i Japana. Već je početkom drugog poluvremena, kada su Japanci vodili s dva gola razlike, izgledalo da Belgijanci gube utakmicu, iako su se smatrali favoritima. Međutim, oni su uspjeli preokrenuti tijek utakmice i postići pobjedonosni gol u posljednjoj minuti nadoknade vremena. Na taj način su rezultatom 3:2 osigurali plasman u četvrtfinale turnira, a Japance poslali kući.

Koordinatorica Međunarodne nogometne federacije Priscilla Janssens napisala je na Twitteru da su japanski nogometaši poslije takvog poraza ostali na terenu kako bi se zahvalili navijačima koji su ih bodrili. Oni su, također, sredili klupu rezervnih igrača i svlačionicu i ostavili poruku na kojoj je na ruskom jeziku pisalo "hvala" ("spasibo"). Janssens je, inače, iz nepoznatih razloga, nekoliko sati kasnije, uklonila objavu.

Japanski navijači su se poslije utakmice uključili u čišćenje Rostov Arene. Oni su sa sobom donijeli vrećice za smeće, a stadion su čistili i poslije utakmice grupne faze turnira u Saransku.

Obrambeni igrač japanske reprezentacije Maya Yoshida objasnio je da su njihovi igrači navikli počistiti za sobom.

"Mogu samo reći da je u našoj svlačionici čistije nego u klubovima engleske Premier lige. Međutim, kod nas zaista vrijedi pravilo da se za sobom mora sve srediti. Mi ovdje igramo utakmice, borimo se na nogometnom terenu, ali u isto vrijeme predstavljamo našu zemlju, Japan. A to treba činiti dostojanstveno. Navijači su to lijepo pokazali", zaključio je Yoshida.