Rusija piše povijest: "Zbornaja" u četvrtfinalu Mundijala

Grigory Dukor/Reuters
Rusija se na ovom Mundijalu, čiji je domaćin, prvi put u povijesti plasirala u plej-of Svjetskog nogometnog prvenstva i odmah se pobjedom nad reprezentacijom Španjolske u osmini finala na stadionu Lužnjiki u Moskvi prvi put plasirala u četvrtfinale!

Španjolska je bila favorit u ovoj utakmici, ali su Rusi pod vodstvom Stanislava Čerčesova izvanrednom taktikom i uz velike napore uspjeli da se izbore za neriješen rezultat u regularnom vremenu, koji su zadržali i u produžecima.

Prvi gol je postigla Španjolska u 11. minuti - lopta ubačena pred gol Igora Akinfejeva odbila se od nogu Sergeja Ignaševiča koji je u tom trenutku zagradio Ramosa i otišla u mrežu.

Rusija je izjednačila pred kraj prvog poluvremena, kada je u kaznenom prostoru Španjolske poslije Dzjubinog udarca glavom u 40. minuti igrao rukom Pike, poslije čega je dosuđen jedanaesterac. Uspješan egzekutor bio je Artjom Dzjuba. Neriješen rezultat 1: 1 ostao je do kraja regularnog tijeka utakmice, a zatim i u produžecima.

Ruska reprezentacija je došla do pobjede boljim izvođenjem jedanaesteraca. Akinfejev je obranio dva penala, dok su nogometaši Rusije uspjeli realizirati svaki udarac s jedanaest metara.
Hoće li se Rusija i Hrvatska napokon sresti na terenu?