Za nekog je Rusija i dalje neosvojiva: "Panzeri" se pognutih glava vraćaju kući

Slobodan Đukić

Na Svjetskom prvenstvu u nogometu dogodila se prva velika senzacija. Reprezentacija Njemačke, koja brani titulu prvaka svijeta osvojenu prije četiri godine u Brazilu, ispala je u grupnoj fazi natjecanja od sinoć odlične Južne Koreje.

Ovaj dan je svim ljubiteljima nogometa podario zaista nesvakidašnju utakmicu. Reprezentacija Njemačke je dopustila da u odlučujućoj utakmici izgubi od reprezentacije Južne Koreje i poslije 80 godina se s turnira vrati kao posljednje plasirana momčad u skupini. Njemački nogometaši su se nadali da će uspjeti otključati bravu gusto postavljene korejske obrane, koja je na momente fanatično odolijevala svjetskom prvaku. I onda je uslijedio nevjerojatan šok. U 90. minuti se, poslije jednog korejskog kornera i kobne pogreške njemačke obrane, lopta našla u mreži iza leđa vratara Neuera. 1:0 za Koreju! Nije prošlo nekoliko minuta poslije šokantnog gola, a Koreja je ponovo povisila svoju prednost na 2:0, i definitivno zakucala Njemačku na posljednje mjesto svoje skupine.

Istodobno su eksplodirale tribine u Jekaterinbugu gdje su se nalazili meksički navijači, koji su strepili za plasman svoje reprezentacije u drugi krug, pošto su neočekivano rastureni od reprezentacije Švedske s 3:0.

Reprezentacija Njemačke koja je osvojila SP-2014 u Brazilu postala je četvrta prvačka reprezentacija u posljednjih pet turnira, koja se nije plasirala u narednu fazu natjecanja.