Spektakularan početak Svjetskog prvenstva: Rusija razbila Saudijsku Arabiju s 5:0

Ruski reprezentativac Denis Čerišev postiže gol u utakmici protiv Saudijske Arabije na otvaranju Svjetskog nogometnog prvenstva 14. lipnja 2018. u Moskvi,

Xu Zijian/ZUMA Press/Global Look Press
U prvoj utakmici Svjetskog nogometnog prvenstva 2018. reprezentacija Rusije uvjerljivo je savladala Saudijsku Arabiju rezultatom 5:0.

Utakmicom između reprezentacija Rusije i Saudijske Arabije na prepunom moskovskom stadionu Lužnjiki 14. lipnja otvoreno je Svjetsko nogometno prvenstvo 2018., čiji je domaćin Ruska Federacija.

Ruski reprezentativci su poveli već u 12. minuti golom Jurija Gazinskog u napadu koji je nastavljen poslije izvedenog kornera.

Drugi put je mrežu saudijskog golmana zatresao Denis Čerišev u 43. minuti, nakon kombinacije Golovina i Zobnjina. Čerišev je ušao na teren u 24. minuti umjesto ozlijeđenog Dzagojeva.

U drugom poluvremenu je izbornik Čerčesov u 70. minuti ubacio Artjoma Dzjubu umjesto neupadljivog Smolova. Već u 71. minuti Dzjuba je postigao gol. Golovin je izveo aut i pronašao Zobnjina, a ovaj Dzjubu, koji je glavom poslao loptu u mrežu.

U 90. minuti četvrti gol za reprezentaciju Rusije postigao je Čerišev i tako postao dvostruki strijelac. Asistirao mu je Dzjuba.

U posljednjim sekundama meča najbolji igrač utakmice Aleksandar Golovin "zapečatio" je protivničku mrežu iz slobodnog udarca.

Ovo je prvi meč u skupini A, gdje su pored Rusije i Saudijske Arabije reprezentacije Egipta i Urugvaja. Sljedeću utakmicu Rusija igra protiv Egipta u utorak 19. lipnja u Sankt-Peterburgu.

U toku sutrašnjeg dana će biti održane sljedeće utakmice: Egipat - Urugvaj, Maroko - Iran i Portugal - Španjolskа.