„Spartak“ proglašen najskupljim brandom među ruskim nogometnim klubovima

Međunarodna mreža revizorsko-savjetodavnih poduzeća PricewaterhouseCoopers provela je analizu vrijednosti brandova vodećih klubova Rusije i Ukrajine. Na prvom mjestu našao se moskovski „Spartak“. Njegova vrijednost iznosi gotovo 61 milijun eura.

Na drugo mjesto popisa smješten je peterburški „Zenit“, vrijednost njegova branda procjenjuje se na 58 milijuna eura. Treće mjesto zauzeo je jedan od glavnih Spartakovih protivnika – „CSKA“, s vrijednošću od 32 milijuna eura.

Nogometni klub „Spartak“ osnovan je 18. travnja 1922. godine. Jedan je od najpopularnijih i najnagrađivanijih klubova u Rusiji. Dvanaest puta momčad je odnijela pobjedu na natjecanjima u prvenstvu SSSR-a,  devet puta su „crveno-bijeli“ osvojili prvenstvo Rusije, tri puta postali vlasnicima Kupa Rusije i deset puta slavili kao pobjednici Kupa SSSR-a.