Okulov i Vostrikova srebrni na Europskom prvenstvu u dizanju utega u Hrvatskoj

Artjom Okulov je osvojio srebrnu medalju u kategoriji do 85 kg, dok je Marija Vostrikova bila srebrna u kategoriji do 75 kg.

22-godišnji svjetski prvak iz 2015. Artjom Okulov u dvije je vježbe digao ukupno 377 kg (165 kg u trzaju i 212 kg u izbačaju), piše RT.

Zlato je odnio Ukrajinac Aleksandar Pelešenko, koji je od Okulova bio bolji za 11 kg (386 kg). Bronca je otišla poljskom dizaču utega Krszystofu Zwariszu (358 kg).

Ruska dizačica utega Marija Vostrikova osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 75 kg. 22-godišnja Ruskinja, kojoj je ovo prvi nastup na međunarodnim natjecanjima, u dvije je vježbe ukupno dignula 238 kg (113 kg u trzaju i 125 kg u izbačaju).

Zlato je osvojila Španjolka Lidia Valentin, koja je od Vostrikove bila bolja za 14 kg (252 kg). Bronca je otišla Armenki Soni Pogosjan (227 kg).

Dan ranije je Ruskinja Anastasija Romanova osvojila zlato u kategoriji do 69 kg, prenosi RT.

Ruska reprezentacija je trenutno na prvom mjestu prema broju medalja.